W filmach,  Zestawienia

Wątki romantyczne w… teledyskach?

Niektóre teledyski są tak chaotyczne jak moje blogi, inne mają jakąś fabułę i ogląda się je prawie tak jak film. Tyle że trwający niecałe 4 minuty 😉

Na YouTubie często grzebię w poszukiwaniu nowych fajnych wątków romantycznych w filmach. Ale kocham muzykę i często oglądam teledyski. Takich, gdzie wyginają się dziewczyny i więcej jest golizny niż jakiegoś logicznego tekstu raczej unikam. Jeśli piosenka wpada mi w ucho, słucham jej jak mp3. W tle.

Jednak mam wyjątkowe, wybrane tytuły, do których wracam z prawdziwą przyjemnością i nie tylko słucham, ale chętnie je oglądam.

Ta lista będzie aktualizowana na bieżąco. Skoro wciąż pojawiają się nowe teledyski, zakładam, że będę jeszcze trafiać na te, które mają genialny wątek romantyczny. W odpowiedniej oprawie muzycznej i wsłuchując się w tekst można powiedzieć, że nie odrywam się od ekranu, gdy akurat włączę jeden z tych kilkuminutowych “filmów” (kolejność przypadkowa):

1. She wants to dance with me – Rick Astley

Trafiłam na ten teledysk przypadkiem, bo zakochana w innej piosence artysty, postanowiłam poszukać, co on tam jeszcze ciekawego zaśpiewał. Oglądałam przy okazji teledyski, bo jednak to zupełnie inne czasy niż teraz, wiec fajnie wrócić do tamtych lat wspomnieniami wywołanymi choćby strojami osób występujących w teledysku. Patrzyłam więc jak urzeczona, gdy nagle do mnie dotarło: jaki tu jest świetny wątek!

Ona- kelnerka. On- znany piosenkarz, którego poproszono o rozkręcenie imprezy w knajpie. Ale on śpiewa o niej, dla niej i do niej! Stercząc przy mikrofonie rzuca w jej kierunku ukradkowe spojrzenia. Uśmiecha się delikatnie, dając do zrozumienia, że jest nią zainteresowany. A zakończenie? Wielkie WOW. Tego się nie spodziewałam!

2.Don’t stop – Lenni Kim

Jakiś czas temu pokochałam bajkę Miraculum. Piosenkę tytułową we francuskiej wersji wykonuje m.in. Lenni Kim, którego głos spodobał mi się na tyle, by przejrzeć jego inne utwory. Don’t stop jest urocze, ma fabułę i urzekło mnie nią od pierwszego wejrzenia.

Chłopak podkochuje się w koleżance w klasy. Ona tak jakby nie zwraca na niego uwagi, aczkolwiek mamy scenę, gdy mijają się na korytarzu i oboje od siebie wzroku oderwać nie mogą. Przypadek? Nie sądzę. W każdym razie chłopak podstępem postanawia zbliżyć się do dziewczyny i zwrócić na siebie jej uwagę. Cóż, takim podstępem, że albo dostałby w twarz, albo zdobył serce dziewczyny.

Najbardziej podoba mi się moment, gdy podchodzi do niej zapłakanej, wyciąga rękę i prosi, by z nim poszła.

3. You belong with me – Taylor Swift

Przeurocza historia o nastoletnich sąsiadach. Ich pokoje mają okna naprzeciwko siebie, ona się w nim skrycie podkochuje, on ma zołzowatą dziewczynę. Wygląda na to, że przyjaźnią się od lat, ale ona nigdy jakoś nie miała odwagi wyznać mu, co czuje.

Chłopak jest fajny, sympatyczny i zdecydowanie lubi swoją nieśmiałą sąsiadkę. Jednak w porównaniu z tamtą drugą, ona czuje się gorsza. Jak może porównywać się z popularną w całej szkole cheerlederką? Chciałaby go wspierać, być przy nim. On tego nie widzi, że ma w niej przyjaciółkę na dobre i złe, że to ona go zna jak nikt inny. Ale to wie tylko ona. Zakończenie zaskakuje.

4. We belong together – Mariah Carey

Nie jestem fanką tej piosenkarki i w sumie nawet nie znam jej muzyki. Jednak zafascynowana serialem Skazany na śmierć, przeglądałam filmografię występującego tam aktora i dowiedziałam się, że wystąpił w jednym z teledysków właśnie u niej. Obejrzałam i… no cóż. Teledysk ten ląduje na liście najlepszych wątków romantycznych na moim blogu.

Sama piosenka niespecjalnie mi się podoba i do grona fanów piosenkarki nie dołączę. Ale można popatrzeć na uroczą buźkę bohatera. No i scenariusz, w którym ona wychodzi za mąż za innego, a on gdzieś tam w oddali przygląda się tej wariacji, zakochany i niedowierzający temu, co widzi.

5. Last Christmas – Wham

To już nie jest tajemnicą, że najpopularniejsza świąteczna piosenka na świecie jest… odrobinę dołująca. Kurczę, facet śpiewa o nieszczęśliwej miłości, a reszta świata nuci ten utwór, jak tylko w sklepach zaczynają się pojawiać dekoracje bożonarodzeniowe. Nie wspomnę już o samej kolacji wigilijnej, gdy sama nastawiam ten utwór jako pierwszy w playliście na cały wieczór.

Pomijając cudny klimat dawnych lat, mnóstwo śniegu (o raju, jak mi się marzy takie Boże Narodzenie…) i motywów świątecznych w samym teledysku, mamy jego. I mamy ją. Ewidentnie między nimi coś iskrzy, aczkolwiek nie do końca jest to pozytywne. Z tekstu piosenki dowiadujemy się, że on ją kochał, a ona go po prostu olała. Wreszcie postanowił oddać serce w lepsze ręce, ale w teledysku widać wyraźnie, że czasem ciężko zapomnieć o starych uczuciach.

6. To nie przyjaźń, tylko miłość – Classic

Kultowy już dla fanów disco polo zespół Classic nagrał prawdziwe cudo. Nie dość, że słowa i muzyka tego utworu wbijają się w mój umysł i serce jak igła, to sam teledysk jest niesamowicie romantycznym króciutkim filmem. Aż żal, że tak krótki. Żal, że nie ma drugiej części i nie wiem, co dalej z bohaterami.

Dziewczyna ze swoim wieloletnim przyjacielem bawią się w pubie. Widać, że dla niego to nie tylko przyjaźń, ale jest subtelny i trwa przy niej mimo wszystko. Gdy tańczącą na barze zaczepia jakiś facet, bohater natychmiast reaguje. Zabiera ją do samochodu i odwozi do domu. Z kontekstu mogę się domyślić, że pilnuje dziewczyny przez całą noc, a rano niepostrzeżenie wychodzi, gdy tylko pojawia się partner dziewczyny. Jednak do niej tego ranka dociera brutalna prawda.

7. Miraculous Ladybug – Laura Marano’s Theme Song MV

Miraculous to bajka o superbohaterach, którzy jako nastolatki chodzą do szkoły, a w masce bronią Paryża przed strasznym Władcą Ciem. Laura Marano zrobiła własną wersję piosenki przewodniej serialu i przyznam, że bardzo mi się ona podoba. W teledysku artystka gra nieśmiałego mola książkowego, który kocha się skrycie w koledze. Gdy nagle zamienia się w superpiosenkarkę, chłopak nie może od niej oderwać wzroku.

8. Niech mówią, że to nie jest miłość – Piotr Rubik

Ta piosenka jest motywem przewodnim do filmu Ja Wam pokażę z 2006 roku. W teledysku gra aktor odtwarzający główną męską rolę w serialu, jednak żaden inny bohater ani motyw się już nie powtarza. Dziewczyna wpadła w oko koledze z grupy muzycznej, jednak jest zakochana w kimś, z kim wydaje się być w szczęśliwym związku. Niestety facet nie jest uczciwy i nie widzi z nią wspólnej przyszłości. Im bardziej między nimi się sypie, tym szybciej radośnie bije serce jej cichego, skromnego kolegi.

***

Na razie tyle. Wszystkie teledyski znaleźć można na YouTubie.


Dzięki za uwagę.
Aga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *