Zestawienia

Muzyczne romantyczne wyciskacze łez

Uwielbiam piosenki o miłości. Wiadomo – jak każda romantyczka. Ale są szczególne piosenki, w których jest to COŚ. Coś, co sprawia, że mam ochotę płakać, gdy wczuję się zbyt mocno w uczucia narratora.

Poniżej zestawienie tych moich muzycznych wyciskaczy łez. Znajdzie się tu coś dla każdej grupy wiekowej 🙂 I oczywiście wszystkie znajdziecie na YouTube. Wystarczy wpisać tytuł i autora. Zrobiłam też gotową playlistę, do której odnośnik wstawiłam na samym końcu 🙂 Kolejność utworów przypadkowa.

Przyjaciel – Damian Skoczyk

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o friendzone? Chyba nie.

Jeśli jednak jacyś nieświadomi jeszcze się tu uchowali, już tłumaczę. To układ przyjaźni męsko-damskiej, w której ona lub on potajemnie kocha się w swoim przyjacielu, lecz ten przyjaciel zupełnie tego nie zauważa i nie bierze takiej miłości w ogóle pod uwagę. Nieszczęśnik lub nieszczęśnica lądują więc w tak zwanej strefie przyjaźni, która boli jak cholera, bo z jednej strony obiekt westchnień spędza z nimi każdą wolną chwilę. Z drugiej strony muszą wysłuchiwać o problemach sercowych swojego obiektu westchnień, doradzać czy pocieszać bez nadziei na happy end dla własnych uczuć.

I już wiecie, o czym jest wspomniana tu piosenka. Miłym dodatkiem jest nuta wpadająca w ucho, a całość przyprawia mnie o łezkę wzruszenia. Bo najzwyczajniej w świecie żal mi chłopaka. A trafiłam na ten utwór, gdy szukałam czegoś więcej o… Miraculum. Fani serialu zrozumieją 😀

Almost Lover – A Fine Frenzy

Rozdziera serce, wyciska łzy, sprawia, że mam ochotę utonąć w żalu za straconą niegdyś miłością. Jedna z najsmutniejszych piosenek, jakie w życiu słyszałam (chyba poza piosenką przewodnią do Tytanica), i jednocześnie taka, do której co jakiś czas mam ochotę wrócić. Trafiłam na nią pierwszy raz, oglądając film Kochaj i tańcz.

Jeśli masz złamane serce, jeśli obiekt Twoich westchnień uznał, że ma ważniejsze rzeczy na głowie niż Twoje uczucia, jeśli Twoja miłość, choć odwzajemniona, nie ma szansy na spełnienie… ta piosenka jest dla Ciebie.

You’re still the one – Teddy Swims

Piosenka oryginalnie śpiewana przez Shanię Twain. Jednak ten cover sprawia, że mam ciarki na całym ciele i rozpływam się na dźwięk głosu tego pana. Utwór jest niesamowity, jednak gdy wsłuchać się w słowa piosenki, to zdecydowanie właśnie męski głos pasuje mi na wykonawcę. I głos Teddy’ego Swimsa sprawia, że mam ochotę słuchać tej piosenki w kółko i w kółko i dzięki niemu czuję dokładnie taką siłę miłości, jaką ta piosenka właśnie chce nam przekazać…

Perfect – Ed Sheeran

Ta piosenka to jest jakaś masakra po prostu. Idealnie pasuje mi do teamu Ania Shirley & Gilbert Blythe, ale ile innych par mogłabym też dopasować? Nie sposób policzyć. Kocham tę piosenkę. Za jej szczerość, za prostotę, za wrażliwość, za miłość tak silną i piękną, jak tylko miłość może być. Słuchając jej – koniecznie słuchajcie słów. Przecież to jest obłędne, jak ten facet szaleje za wybranką. Jaki jest w nią wpatrzony. I ewidentnie jedno jest pewne: on nie cierpi z miłości. On jest niebiańsko szczęśliwy.

My Heart Will Go On – Celine Dion

Czy tę piosenkę trzeba w ogóle przedstawiać? No jest romantyczna. No wyciska łzy. A jeśli ktoś uważa inaczej? Chyba siedzi na nieodpowiedniej stronie w Internecie ;P

A Thousand Years – Christina Perri

Piosenka, która chyba już do końca życia będzie mi się kojarzyć z serią “Zmierzch”. Gdy słyszę te nuty, widzę, jak Bella w swoich za wysokich obcasach kroczy niepewnie do ołtarza, gdzie już czeka na nią zakochany po uszy, zapatrzony jak w obrazek, wniebowzięty ze szczęścia Edward.

Never Let Me Go – Florence + The Machine

Poznałam tę piosenkę dzięki Pamiętnikom Wampirów, gdy leci ona w jednej z lepszych scen, jeśli chodzi o relację Elena-Damon. Ale ta piosenka to też całkiem fajny podkład do zapatrzonej w Sherlocka Molly (pisałam już o tym teamie, m.in. TUTAJ)

Fear & Loathing – Marina & The Diamonds

Wiem, że ta piosenka aż tak romantyzmem nie zalatuje, jak wszystkie poprzednie, ale dla mnie to też taki pobudzacz gęsiej skórki. Piosenka, która pojawia się na chwilę dosłownie w drugim odcinku czwartego sezonu Pamiętników Wampirów, w genialnej scenie, gdy Damon karmi Elenę, i zapada mi skutecznie w pamięć. Kojarzy się z wolnością, ze spokojem, ze zmianami w życiu (również tym miłosnym). Kojarzy się z tą parą i jak dla mnie – jest romantyczna.

Ce mur qui nous sépare – Lou & Lenni-Kim

I znów coś, co znają wszyscy fani Miraculum 🙂 Przepiękny utwór utrzymany w musicalowym tonie, który mówi o murze, jaki stoi między dwojgiem zakochanych w sobie osób. Muszą go pokonać, by być razem. Jeśli tekst Wam się nie spodoba, warto posłuchać samej muzyki. Mój as jest zakochany właśnie w tej ścieżce dźwiękowej, słowa mogłyby dla niego nie istnieć. A czasem ten utwór właśnie testuje nasze szyby i wytrzymałość membrany w głośnikach 😀

Only one – 지아 (Zia)

Wydaje mi się, że ten utwór był stworzony specjalnie dla serialu A Cinderella and Four Knights (po polsku tytuł oznacza: Kopciuszek i czterech rycerzy), a jest to jeden z najpiękniejszych seriali azjatyckich, jakie miałam przyjemność obejrzeć. I to nie raz 😀 Do listy romantycznych wybrałam akurat tę, bo piosenkarka wykonuje utwór z takim przejęciem, że mam ciarki. Zupełnie nie zwracając uwagi na realny tekst (jest gdzieś w Internecie tłumaczenie, można sobie znaleźć nawet na YouTube, podejrzewam), czuję w tej piosence cały ból, jaki towarzyszy bohaterom w ich walce z niechcianymi uczuciami.

How To Find Love – 신우(CNU)

Ta piosenka jest również połączona z tym azjatyckim kopciuszkiem 🙂 I w zasadzie z tych samych powodów ląduje na tej liście. Jest po prostu piękna i łapie mnie za serce każdą nutką.

 

Wszystkie piosenki znajdziecie na YouTube, wystarczy wpisać podane tu przeze mnie tytuł i wykonawcę, więc nie będę wklejać bezpośrednich linków. Możecie też kliknąć w ten link, a on przekieruje Was bezpośrednio do mojej playlisty, na której są wszystkie wspomniane tu utwory w takiej kolejności, w jakiej o nich piszę.

To taka moja lista, przy której mogę płakać, uśmiechać się z rozrzewnieniem i przewijać setki wspomnień lub marzeń ze swojego życia. Wspominać ulubione wątki romantyczne – te fikcyjne. Playlista, która chwyta za serce każdego, kto choć odrobię lubi miłość, tak jak ja 😉


Dzięki za uwagę!

Źródło obrazka: pixabay.com


Propozycje Waszych tytułów mile widziane w komentarzach. Podrzućcie mi coś jeszcze do słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *